Αρχαία Ελληνική Γλώσσα – Α′ Γυμνασίου

μετάφραση ~ θεωρία~ λύσεις σχολικού βιβλίου ~ επαναληπτικές ασκήσεις ~ λύσεις επαναληπτικών ασκήσεων~

Αρχαία Ελληνική Γλώσσα – Α′ Γυμνασίου:  Η ενότητα αυτή περιλαμβάνει μεταφράσεις των κειμένων της διδακτέας ύλης, τη θεωρία ανά ενότητα, λύσεις ασκήσεων σχολικού βιβλίου καθώς και επαναληπτικές ασκήσεις με τις λύσεις τους.

Οι μαθητές μπορούν με αυτό τον τρόπο να κάνουν εξάσκηση στις μεταφράσεις, να κατανοήσουν τη θεωρία γραμματικής και συντακτικού,  αλλά και να κάνουν επανάληψη λύνοντας τις επαναληπτικές ασκήσεις.

Η δημοσίευση των λύσεων των ασκήσεων του σχολικού βιβλίου θα προχωράει με το ρυθμό της διδασκαλίας, ενώ οι επαναληπτικές ασκήσεις θα ανανεώνονται κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους κάθε μήνα.

Αρχαία Ελληνική Γλώσσα – Α′ Γυμνασίου

• μετάφραση
  • θεωρία
  • λύσεις ασκήσεων σχολικού βιβλίου
  • πρόσθετες ασκήσεις
  • επαναληπτικές ασκήσεις
  • λύσεις επαναληπτικών ασκήσεων

Για να μπορέσετε να δείτε μέρος από το εκπαιδευτικό υλικό είναι απαραίτητη η Δωρεάν εγγραφή.

Apply for Course
  • 12 months